Wykorzystaj ciepło ziemi

Wykorzystaj ciepło ziemi

Wykorzystaj ciepło ziemi 900 425 Sitarsky

Zakładamy, że pompa ciepła zapewni niskie koszty ogrzewania i będzie pracować niezawodnie przez kilkadziesiąt lat. Jest to w pełni uzasadnione. Dwie trzecie kosztów utrzymania budynku związane są z jego ogrzewaniem. Produkowane obecnie pompy ciepła są niezawodnym, oszczędnym i przyjaznym środowisku źródłem ciepła.

Dlaczego warto mieć ogrzewanie w domu za pomocą pompy ciepła?

 • niższe koszty budowy domu
 • nie musimy tracić czasu na szukanie paliwa o dobrej jakości za przystępną cenę
 • nie musimy martwić się o trwałość kotła, jego awaryjność i koszt ogrzewania
 • długa żywotność pompy ciepła – przy odpowiedniej instalacji nawet do 50 lat
 • szybki zwrot poniesionych nakładów inwestycyjnych – realny czas zwrotu inwestycji wynosi 5 do 7 lat (w stosunku do tradycyjnych technologi grzewczych)

Pompa ciepła jest jednym z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła i nie wymaga uciążliwej obsługi. Sprowadza się ona jedynie do odpowiednich ustawień regulatora i dostosowania pracy instalacji do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jest przyjazna dla środowiska naturalnego i mimo, że pompa ciepła zasilana jest przez energią elektryczną, nadal pozostaje najbardziej ekonomicznym źródłem ciepła. Jeżeli zastosujesz instalację fotowoltaiczną i będziesz zasilać pompę ciepła wyłączne prądem słonecznym, to będziesz mieć niemal darmowe ogrzewanie!

Pompa ciepła oprócz ogrzewania może również chłodzić pomieszczenia w lecie podnosząc komfort w budynku – Darmowe chłodzenie domu w lecie!

Pompy ciepła stosuje się w nowych jak i modernizowanych budynkach. Szczególnie polecane są jako alternatywa dla ogrzewania olejem opałowym czy gazem płynnym, przede wszystkim ze względu na dużo niższe koszty ogrzewania. Jest to niskotemperaturowe źródło ciepła i instalacja grzewcza w budynku powinna być przystosowana do takich rozwiązań.

Budynek, który będzie ogrzewany pompą ciepła powinien być wyposażony w ogrzewanie podłogowe, ponieważ ma ono największa sprawność energetyczną. Do zapewnienia ogrzewania powinna już wystarczyć woda grzewcza o temperaturze 35-40°C. Pompa ciepła może również pracować w tradycyjnej instalacji z grzejnikami ściennymi. Tu jednak może być potrzebna wyższa temperatura wody grzewczej 50-60°C. i należy się liczyć z tym, że grzejniki o tak niskiej temperaturze wody grzewczej będą duże i być może trzeba będzie zastosować kilka na jedno pomieszczenie.

1 komentarz
 • Komentator WordPress 13 października 2018 at 14:25

  Cześć, to jest komentarz.
  Aby zapoznać się z moderowaniem, edycją i usuwaniem komentarzy, należy odwiedzić ekran Komentarze w kokpicie.
  Awatary komentujących pochodzą z Gravatara.