Nowoczesne pompy ciepła
Zachęcamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Wspólnie ustalimy plan działania.
Zachęcamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Wspólnie ustalimy plan działania.
Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, którego zadaniem jest pobór powietrza z otoczenia, przekształcenie go w użyteczną dla nas postać, a następnie przekazanie do instalacji grzewczej wewnątrz domu, np. ogrzewania podłogowego, grzejników itp. Choć mogłoby się wydawać, że działanie pompy ciepła typu powietrze-woda, w tym przekazanie energii do grzejników, to proces złożony, w rzeczywistości nie jest on szczególnie skomplikowany. W ten sposób zużywamy to, co jest nam dane od natury – energię termiczną skumulowaną w powietrzu. Tego rodzaju pompa ciepła może mieć różną moc. Istnieją modele 9, 10, 11 czy 16 kW, a nawet urządzenia 20, 24, 25 bądź 30 kW.
Powietrzne pompy ciepła firmy Panasonic lub Hyundai są praktycznie bezobsługowe, a zmian ich temperatury dokonywać można za pomocą odpowiedniej aplikacji w telefonie lub panelu sterującego, umieszczonego wewnątrz pomieszczenia. Dostępna w naszej ofercie pompa ciepła powietrze-woda nadaje się do ogrzewania domu zbudowanego zarówno w nowym, jak i starym budownictwie. Posiadamy urządzenia odpowiednie do różnych powierzchni, m.in. 120 czy 150 m².
Największą korzyścią z instalacji pompy ciepła typu powietrze-woda jest bez wątpienia zauważalne zmniejszenie rachunków za ogrzewanie, a także wodę użytkową. To niepodważalnie główny powód, dla którego zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa decydują się na montaż tego rodzaju sprzętu we własnych domach czy zakładach. Podsumowując, pompa ciepła powietrze-woda stanowi skuteczny oraz niebywale prosty sposób na generowanie realnych oszczędności. Jeżeli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, skontaktuj się z nami. Dobierzemy pompę ciepła powietrzną do Twojego obiektu na terenie Warszawy lub innego miasta w Polsce.
W przeciwieństwie do standardowych pieców działających na dowolne paliwo opałowe pompa ciepła powietrze-woda jest doskonałą alternatywą dla osób żyjących w zgodzie z naturą, dla których ochrona środowiska naturalnego jest czymś ważnym. To urządzenie uznawane za niezwykle ekologiczne źródło ogrzewania. Nie wytwarza spalin, zanieczyszczeń czy popiołów, co stanowi niewątpliwie jej duży atut.
Ważną kwestią, aby pompa ciepła mogła przynosić oczekiwane rezultaty w postaci oszczędności w portfelu, jest rozważenie jednoczesnego zamontowania instalacji fotowoltaicznej. Żeby transformacja ciepłego powietrza z otoczenia mogła trafić do instalacji grzewczej wewnątrz domu, niezbędne będzie dostarczenie jej energii elektrycznej. Bezpośrednia współpraca pomiędzy pompą ciepła a systemem fotowoltaicznym z całą pewnością znacznie zredukuje wysokość rachunków za prąd przez cały rok. Nawet do zera!
Chociaż instalacja fotowoltaiczna największą korzyść przynosi w miesiącach letnich, a maksymalne zapotrzebowanie na energię do ogrzewania domu czy przedsiębiorstwa pompą ciepła przypada zimą, to połączenie ze sobą obu instalacji wydaje się strzałem w dziesiątkę. Dzieje się tak dzięki możliwości magazynowania w sieci energetycznej niewykorzystanej na bieżąco energii solarnej zebranej w ciepłe dni, dzięki czemu prąd, który został przechowany, może zasilić pompę ciepła przez cały sezon grzewczy.
Z naszą firmą montaż, a także serwis pomp ciepła możliwy jest w wielu miejscowościach – pomimo tego, że biura Sitarsky Energy znajdują się w Warszawie. Stawiamy na najlepszą jakość, zarówno jeśli chodzi o wykonawstwo usług, jak i sprzęt, z którego korzystamy. Montujemy urządzenia Hyundai oraz Panasonic. Pompy ciepła bądź inne systemy nie mają przed nami tajemnic – chcesz dowiedzieć się więcej? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Zapraszamy klientów Warszawy, w tym z Ursynowa czy Wilanowa, a także z okolicznych miejscowości i nie tylko.
Dzięki pompie ciepła Panasonic Aquarea z powietrza atmosferycznego pobierane jest nawet 80% energii cieplnej. Przetworzoną energię przekazuje się przez wymiennik do wody, która poprzez system centralnego ogrzewania ociepla budynek.
Pompy ciepła powietrze-woda Panasonic serii Aquarea można instalować w budynkach nowych oraz modernizowanych. Bez względu na potrzeby z zakresu ogrzewania i chłodzenia, do każdego układu można dobrać odpowiedni sprzęt. Urządzenia zapewniają utrzymanie wydajności grzewczej nawet w bardzo niskich temperaturach. Gazowa pompa ciepła powietrzna (powietrze-woda) Panasonic z serii Aquarea występuje w wersjach o różnej mocy: 5, 6, 7, 8 i 9 kW, a także 10, 11, 12 czy 16 kW.
Pompa ciepła to obecnie najbardziej wydajne i ekologiczne źródło ciepła. Dzięki pobieraniu energii z otoczenia ma bardzo wysoką sprawność znacznie przekraczającą 100%. W warunkach miejskich jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ nie wymaga skomplikowanych prac ziemnych. Dzięki nowoczesnym technologiom rozmaite modele są w stanie efektywnie działać nawet przy niskich temperaturach, co czyni je idealnym wyborem dla osób poszukujących ekologicznych oraz oszczędnych rozwiązań grzewczych.
Kompaktowe pompy ciepła Aquarea All in One Compact zajmują zaledwie 598 × 600 mm powierzchni, a więc znacznie mniej niż potrzeba na zainstalowanie standardowych, pełnogabarytowych urządzeń. Ta mała pompa ciepła powietrze-woda jest rozwiązaniem dla wszystkich, których przed montażem powstrzymuje niewielki metraż.
Aquarea All in One: ta seria łączy najlepszą technologię Hydrokit z najwyższej jakości zbiornikiem ze stali nierdzewnej, który nie wymaga konserwacji. W tej serii dostępna jest pompa ciepła m.in. o mocy 7, 9, 10 lub 12 kW. Sprawdź, co przygotowała firma Panasonic.
Pompa powietrza Panasonic Aquarea z tej serii posiada układ typu Split: układ w postaci oddzielnej jednostki wewnętrznej i zewnętrznej podłącza się do obiegu ogrzewania i/lub ciepłej wody użytkowej. Tak jak przypadku innych urządzeń Panasonic Aquarea, tak i tutaj można wybrać urządzenie o mocy od 9 kW o 16 kW. Do tego rodzaju pompy powietrze-woda Panasonic stosuje się czynnik chłodniczy R32.
Ta pompa ciepła Panasonic powietrze-woda posiada układ typu monoblok: tylko jednostka zewnętrzna. Instalacja nie wymaga przyłącza chłodniczego i jest podłączona tylko do obiegu ogrzewania i/lub ciepłej wody użytkowej.
Pomożemy w wypełnieniu dokumentów niezbędnych do uzyskania dotacji na pompę ciepła oraz doradzimy, jak skorzystać z ulgi na termomodernizację.
Ta pompa powietrzna Panasonic (od 9 do 16 kW) z tej serii posiada układ typu Split: układ w postaci oddzielnej jednostki wewnętrznej i zewnętrznej podłącza się do obiegu ogrzewania i/lub ciepłej wody użytkowej.
Układ typu monoblok: tylko jednostka zewnętrzna. Instalacja nie wymaga przyłącza chłodniczego i jest podłączona tylko do obiegu ogrzewania i/lub ciepłej wody użytkowej.
Seria urządzeń Aquarea All in One stanowi inteligentne połączenie najlepszej technologii Hydrokit z wysokiej jakości bezobsługowym zasobnikiem ze stali nierdzewnej.
Dostępna jest pompa ciepła Hyundai m.in. o mocy 8 kW, 10 kW oraz 12 kW. Moduł hydrauliczny Hyundai tworzy wspólny układ z agregatem pompy ciepła SPLIT. Został wyposażony w płytowy wymiennik ciepła oraz opcjonalną grzałkę elektryczną. Moduł pompy ciepła umożliwia podłączenie instalacji CWU, ogrzewania podłogowego oraz zastosowanie klimakonwektorów. Ważną funkcją jest możliwość zmiany obiegu i wprowadzenie zimnej wody dla podłogówki oraz klimakonwektorów, umożliwiając chłodzenie pomieszczeń.