• ponad 700 zrealizowanych projektów
 • 20 lat rynku technologii fotowoltaicznych
 • posiadamy własne ekipy monterskie
 • mamy stabilną i ugruntowaną pozycję rynkową

Jaki powinien być grunt pod farmy fotowoltaiczne?

Jeżeli zastanawiasz się nad budową elektrowni fotowoltaicznej, musisz wziąć po uwagę kilka czynników. Nie na każdej ziemi może powstać taka farma fotowoltaiczna. Ziemia musi być klasy IV, V lub VI. Powierzchnia obszaru, na którym ma zostać zbudowana, nie może być mniejsza, niż 2 ha. W przepisach nie ma dokładnie sprecyzowanych warunków, dotyczących odległości farmy fotowoltaicznej od zabudowania. Jako dobrą praktykę przyjęło się jednak, że powinna ona wynosić od. 100 metrów od budynków mieszkalnych.

Uprawiajmy słoneczną energię!

Zadzwoń: +48 502 777 450

Elektrownia fotowoltaiczna

Farmy fotowoltaiczne to specjalnie przygotowane tereny, na których za pomocą paneli fotowoltaicznych energia słoneczna zamieniana jest w energię elektryczną.

Już od ponad 20 lat zamieniamy energię słoneczną w energię elektryczną – budowa elektrowni słonecznej to nasza specjalność. Wspieramy odnawialne źródła energii w sukcesywnym zwiększaniu ich udziału w zasilaniu maszyn, urządzeń i instalacji, których pracę umożliwia prąd. Oferujemy kompleksową ofertę z zakresu projektowania farm fotowoltaicznych, jak też ich tworzenia. Pomagamy w dopełnieniu wszelkich formalności, jakie są z tym związane oraz pozyskaniu wszelkich niezbędnych pozwoleń. Naszym nadrzędnym celem jest maksymalne ograniczenie kosztów dotyczących eksploatacji budynków mieszkalnych i przemysłowych przy wsparciu środowiska naturalnego przez zmniejszenie emisji CO2.

Czytaj więcej

Nowoczesne farmy fotowoltaiczne

Fotowoltaika zmienia codzienność na całym świecie – w Polsce staje się coraz bardziej popularna, a z zielonej energii korzystają nie tylko osoby prywatne, ale także przedsiębiorstwa i przemysł. Jako profesjonalny deweloper farm fotowoltaicznych wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rynku, oferując kompleksowe usługi dla szerokiego spektrum Klientów. Rozwój technologii sprawił, że fotowoltaika to obecnie znacznie więcej niż montaż paneli solarnych na dachach domów. Wielu inwestorów decyduje się na budowę elektrowni fotowoltaicznej na gruncie o dużej powierzchni, aby generowany przez nią prąd przekazywać następnie kolejnym odbiorcom.

Z racji tego, że farmy fotowoltaiczne przynoszą liczne korzyści dla środowiska naturalnego, z łatwością można otrzymać na ich budowę dofinansowanie ze strony państwa. Każdego roku uruchamiane są specjalne programy, dzięki którym przedsiębiorcy oraz inwestorzy mogą liczyć na znaczną pomoc finansową. W ramach naszych usług pomagamy załatwić wszystkie formalności związane z tym procesem.

Ekologiczna elektrownia fotowoltaiczna

Farma fotowoltaiczna to poważna inwestycja, jednak korzyści wynikające z jej uruchomienia są ogromne. Przede wszystkim jest całkowicie bezpieczna zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla mieszkających w jej pobliżu ludzi. Ponadto nie ulega awariom, nie wymaga obsługi, a także charakteryzuje się odpornością na zmienne warunki pogodowe. Budowa elektrowni słonecznej to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy posiadają duże nieużywane grunty oraz chcą podnieść ich rentowność.

Posiadamy duże doświadczenie w projektowaniu i budowie elektrowni fotowoltaicznych. Jesteśmy w stanie szybko wykonać farmę o dowolnej wielkości. Nie ograniczamy się jedynie do wykonawstwa – służymy profesjonalnymi radami podczas całej współpracy. Jesteśmy deweloperem farm fotowoltaicznych z ogromnym doświadczeniem, dlatego doskonale znamy wszystkie aspekty prawne związane z montażem oraz używaniem tej technologii. Budujemy bezpiecznie, legalnie i z korzyścią dla naszych Klientów.

Elektrownie fotowoltaiczne to przyszłość

Nieuchronny wzrost cen za energię elektryczną dostarczaną tradycyjnymi metodami oraz globalne ocieplenie sprawiają, że zielona energia staje się rozwiązaniem przyszłości dostępnym już dziś. Budowa elektrowni fotowoltaicznej wiąże się z ogromną poprawą wizerunku na rynku w oczach potencjalnych klientów, którzy postrzegają marki interesujące się fotowoltaiką jako nowoczesne i przyszłościowe, a także te wyznaczające trendy. Przedsiębiorcy działający zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju mogą wiele zyskać, decydując się na inwestycję w farmy fotowoltaiczne.

Największe korporacje na świecie interesują się fotowoltaiką i coraz silniej w nią inwestują. Współpraca z nami oznacza wybór pewnego, sprawdzonego oraz solidnego partnera z mocną pozycją w branży. Realizujemy ogromne projekty zarówno dla krajowych, jak i zagranicznych klientów. Wszystkie oferty tworzymy w oparciu o własne doświadczenie oraz Twoje indywidualne oczekiwania.

Doradzamy, projektujemy, wykonujemy – deweloper farm fotowoltaicznych Sitarsky Energy

Elektrownia fotowoltaiczna, zwana także farmą fotowoltaiczną to odpowiednio przygotowany teren, na którym instalowane są panele fotowoltaiczne odpowiadające za produkcję prądu z odnawialnego źródła energii – ze słońca. Nasza oferta obejmuje:

 • wstępną waloryzację przyrodniczą terenu farmy fotowoltaicznej
 • analizę mocnych i słabych stron projektu
 • wskazanie koniecznych do przeprowadzenia administracyjnych procedur środowiskowych
 • ocenę na podstawie analizy kartograficznej
 • opracowanie karty informacyjnej przedsięwzięcia (KIP)
 • przygotowanie raportu, dotyczącego wpływu fotowoltaiki na poprawę warunków środowiskowych
 • pomoc w wyborze dostawców technologii
 • wszelkie procedury, mające na celu zgłoszenie robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę farmy fotowoltaicznej
 • wsparcie przy tworzeniu biznesplanu
 • obsługę formalno-prawną inwestycji na każdym jej etapie

Oddzwonimy do Ciebie

Przesyłając nam dane kontaktowe wyrażasz zgodę na przekazanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej (w szczególności na podany adres email lub numer telefonu) informacji handlowych zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204.) Twoje dane będą przetwarzane wyłącznie w celach, dla których nam je udostępniłeś. W każdej chwili będziesz mógł uzyskać dostęp do swoich danych, poprawić je lub usunąć. Podanie danych jest niezbędne do realizacji ww. celu. Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych będzie SITARSKY ENERGY SP Z O O, REGON: 382591203, NIP: 8272319903, KRS: 0000772321, Kod pocztowy: 98-200, Ulica: Armii Krajowej 24b, Miejscowość: Sieradz