Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę

Grunty rolne wciąż zajmują duży obszar naszego kraju. Są źródłem zysków wielu rolników, a także wsparciem dla polskiej gospodarki. Niektóre grunty nie spełniają jednak warunków do uprawy ze względu na słabą jakość ziemi. Są również rolnicy, którzy mają nadwyżki ziemi i tym samym brak możliwości w pełni wykorzystania swojego potencjału. Jeżeli jesteś właścicielem nieuprawianej ziemi, możesz spożytkować ją na farmę fotowoltaiczną. Dzierżawa gruntu pod fotowoltaikę to dla Ciebie stałe dodatkowe źródło comiesięcznych zysków. Wynajem ziemi pod solary jest sposobem na efektywne zagospodarowanie terenu, a dobrze przygotowany projekt wykonawczy farmy fotowoltaicznej zniweluje ryzyko jakichkolwiek problemów na Twojej działce.

Zdecydowałeś się na wynajem terenu pod fotowoltaikę? Zajmujemy się projektowaniem i tworzeniem farm fotowoltaicznych, zwiększając tym samym udział odnawialnego źródła energii w produkcji i zużyciu prądu w naszym kraju. Bierzemy czynny udział w poprawie efektu ekologicznego regionów w Polsce. Ty również możesz z nami współpracować, udostępniając nam niezagospodarowane grunty pod farmy fotowoltaiczne. Dzierżawa gruntów to doskonały sposób na wykorzystanie nieużywanej ziemi, dzięki czemu możesz zyskać od 18 000 zł za każdy hektar. Skoro tereny i tak nie są przez Ciebie wykorzystywane, stwórz na nich zyskowne farmy fotowoltaiczne! Projekt, budowa, nadzór — zajmiemy się wszystkim, dlatego zapraszamy do współpracy wszelkie firmy dzierżawiące grunty pod fotowoltaikę, a także osoby prywatne.

sieradz, fotowoltaika, pompy ciepła, klimatyzacje, dofinansowanie, instalacja

Na czym polega dzierżawa działek pod fotowoltaikę?

Jeżeli jesteś gotowy na wydzierżawienie gruntu pod fotowoltaikę, koniecznie dowiedz się, na czym polega cały proces. Pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z naszą firmą i zgłoszenie chęci wynajmu działki pod fotowoltaikę. Kolejnym etapem jest zweryfikowanie przez nas, czy dzierżawa Twojego gruntu pod solary będzie możliwa, czyli, czy spełnia on konkretne wymogi naszego projektu. Jeśli tak, przygotujemy stosowną umowę, w której określimy, przez jaki okres będzie obowiązywała dzierżawa działki i ustalimy cenę wynajętej ziemi pod fotowoltaikę. Panele słoneczne, tzw. solary, utworzą farmę fotowoltaiczną niedługo po podpisaniu umowy. Co ważne, dzierżawa działek pod fotowoltaikę staje się opłacalna już na etapie powstawania farmy.

Dzierżawa działki pod fotowoltaikę — jak zarabiać?

Farmy fotowoltaiczne w Warszawie potrafią przynieść powyżej 18 000 zł zysku za jeden hektar. Oczywiście to, ile ostatecznie wyniesie dzierżawa działki pod fotowoltaikę, zależy od indywidualnych ustaleń. Na forum poświęconym OZE użytkownicy chwalą się, że za farmę fotowoltaiczną otrzymują nawet 17 000 zł. Wypłata należności następuje z góry, co roku, i to już przez okres budowy instalacji. Co istotne, dzierżawa gruntów pod farmy fotowoltaiczne nie musi przynosić wyłącznie korzyści majątkowych. Właściciele nierzadko decydują się na dzierżawę gruntu rolnego/nieużytkowanego terenu pod fotowoltaikę w zamian za możliwość poboru części energii odnawialnej. W czasach drogiego prądu dzierżawa ziemi pod farmy fotowoltaiczne na takich zasadach może być naprawdę korzystna.

Farma fotowoltaiczna – dzierżawa gruntu

Na jakich gruntach budujemy farmy fotowoltaiczne?

Wydzierżawienia ziemi pod fotowoltaikę mają przynosić korzyść, a więc w żadnym wypadku nie zabieramy terenów, na których mogą powstać chociażby piękne plantacje. Jeśli dzierżawa gruntu rolnego pod farmę fotowoltaiczną, to tylko takiego, który nie spełnia warunków pod uprawę. Chcemy wykorzystać jego potencjał, gdyż jest odpowiedni pod budowę instalacji fotowoltaicznej, dostarczającej prąd wyprodukowany z energii słonecznej. Na takich właśnie terenach realizujemy projekty farm fotowoltaicznych. Projekt koncepcyjny farmy może zakładać utworzenie instalacji fotowoltaicznej nawet o mocy 1 MW. Aby grunty rolne pod fotowoltaikę zostały pozytywnie zakwalifikowane do projektu, musi znajdować się na nich ziemia IV, V lub VI klasy. Obszar nie może być zacieniony, jednocześnie powinien być płaski i najlepiej zorientowany od południa. Powierzchnia działki musi mieć przynajmniej 2 ha. Zasady te mają znaczenie, jeśli chodzi o projektowanie farm fotowoltaicznych, przede wszystkim ze względu na ich efektywność. Nie jest także możliwe wydzierżawienie ziemi pod fotowoltaikę, jeśli teren związany jest z programem Natura 2000.

Stwórzmy razem dobry klimat dla naszego kraju! Zarabiaj poprzez wydzierżawienie gruntów pod fotowoltaikę i zostań współproducentem słonecznej energii elektrycznej!

Dodatkowe źródło zysków dla Ciebie i Twojego gospodarstwa to od 18000 zł na hektar!

Skontaktuj się z nami bądź prześlij nam informacje odnośnie gruntów jakie chcesz wydzierżawić.

Efektywne wykorzystanie niezagospodarowanych gruntów rolnych Poprawa jakości powietrza w regionie poprzez dostarczanie energii ze słońca i ograniczenie emisji CO2 Pozytywny wizerunek rolnika, dbającego o środowisko naturalne Ograniczenie obowiązków rolnika poprzez przejęcie przez nas gruntów nieużytkowanych
Formularz – Wydzierżawie gruntu
sieradz, fotowoltaika, pompy ciepła, klimatyzacje, dofinansowanie, instalacja