Dotacje do pomp ciepła i fotowoltaiki
Skorzystaj z programów dofinansowań dzięki którym możesz uzyskać dodatkowe środki na instalacje pomp ciepła czy fotowoltaiki.
Skorzystaj z programów dofinansowań dzięki którym możesz uzyskać dodatkowe środki na instalacje pomp ciepła czy fotowoltaiki.
Program Czyste Powietrze to obecnie najpopularniejsze dofinansowanie do pompy ciepła i fotowoltaiki. Ma na celu poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych dzięki wymianie źródeł ciepła. Przewidywany okres wdrażania inicjatywy przypada na lata 2018-2030. W tym czasie pompa ciepła oraz instalacja fotowoltaiczna mogą być nawet o kilkadziesiąt procent tańsze. Dotacja przeznaczona jest dla właścicieli budynków mieszkalnych oraz domów jednorodzinnych (w tym dla osób budujących nowy dom). W ciągu kilku lat mieliśmy już 6 edycji w ramach dofinansowania do fotowoltaiki z programu Mój Prąd. Podczas trwania każdej z odsłon zmieniały się nie tylko obowiązujące zasady, ale także wypłacane kwoty. Jest to wynikiem wciąż rosnącego zainteresowania odnawialnymi źródłami energii, jak również dostępnego budżetu programu i aktualnych celów polityki energetycznej kraju.
Dotacja na fotowoltaikę w trakcie uczestnictwa w inicjatywie Mój Prąd obejmuje też dofinansowanie pomp ciepła, demontaż nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe oraz zakup i montaż urządzenia typu powietrze-woda albo gruntowego do celów ogrzewania tradycyjnego, a także c.w.u.
W ramach dopłaty do fotowoltaiki podczas uczestnictwa w programie Mój Prąd mogą być wykonane (dopuszcza się wybór więcej niż jednego elementu):
Program Mój Prąd to cieszące się dużym zainteresowaniem dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej. Dotacja powstała w celu zwiększenia produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych lub wzrostu autokonsumpcji wytworzonego prądu poprzez jego przechowywanie (magazyny energii elektrycznej lub ciepła) oraz zwiększenia efektywności zarządzania energią elektryczną na terenie całej Polski. Przedsięwzięcia przyczyniają się do realizacji krajowego celu. Są w stanie zapewniać poszanowanie środowiska i ochronę krajobrazu (co jest możliwe zwłaszcza w przypadku zastosowania mikroinstalacji fotowoltaicznej). Warto zatem wykorzystać je do utworzenia farm lub przydomowych systemów.
Obecna edycja, czyli Mój Prąd 6.0, skierowana jest przede wszystkim do osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości i zamierzają założyć panele słoneczne albo inne kwalifikowane urządzenia. Warto podkreślić, że inicjatywa nie ogranicza się wyłącznie do nowych systemów – mogą z niej skorzystać wszyscy, którzy planują rozbudowę istniejących instalacji, o ile tylko nie obejmuje to zwiększenia mocy już działającego sprzętu.
Ulga przysługuje właścicielom i współwłaścicielom domów jednorodzinnych, niezależnie od formy zabudowy. Obejmuje zarówno szeregowce, obiekty wolnostojące, jak i bliźniacze. Warto przy tym zaznaczyć, że nie dotyczy ona mieszkań, a także budynków o charakterze przemysłowym.
Dotację w ramach programu Czyste Powietrze można łączyć z termomodernizacyjną ulgą podatkową, obowiązującą od 1 stycznia 2019 r., tj. od wejścia w życie ustawy z dnia 9 listopada 2018 roku o zmianie ustawy dot. podatku dochodowego od osób fizycznych oraz o zryczałtowanej należności od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. poz. 2246). W takim przypadku korzyści uzyskane przez beneficjenta z tytułu obu mechanizmów finansowych wzajemnie się uzupełniają.
Obawiasz się rosnących cen energii? Stawiasz na bezpieczeństwo i ekologię? Dofinansowanie fotowoltaiki oraz pomp ciepła powstało z myślą o Twoich potrzebach! Nie krępuj się, skorzystaj z takiej możliwości. Rozwiązanie to pozwoli Ci wykluczyć zbędne koszta montażu sprzętu, a także częściowo zwrócić jego zakup. Dzięki temu zyskujesz tani prąd oraz niezależność energetyczną. Przydomowa instalacja fotowoltaiczna to jednak nie wszystko. Dofinansowanie może zostać wykorzystane do utworzenia wielkich farm fotowoltaicznych. Wówczas dopłaty sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych!
Dzięki dotacji do fotowoltaiki w ramach programu Czyste Powietrze masz szansę nie tylko sfinansować zakup urządzenia, ale także zyskać jeszcze więcej! Połączenie różnych rozwiązań pozwoli Ci uzyskać wyższą kwotę, co przełoży się na większe korzyści. Do powietrznej pompy ciepła (np. modelu powietrze-woda) możesz dostać kwotę sięgającą nawet kilku tysięcy złotych – to dobra opcja do nowego domu, ale też dla rolników i nie tylko. Nie zwlekaj! Farma fotowoltaiczna, pompy ciepła, panele – dofinansowanie na te czy inne rozwiązania to krok w kierunku lepszej przyszłości dla Ciebie, a także Twoich bliskich.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, na czym dokładnie polega dofinansowanie do pomp ciepła i jakie konkretnie modele możesz zakupić, napisz do nas. Pomożemy Ci wybrać rozwiązania dla nowych oraz istniejących budynków mieszkalnych czy domów jednorodzinnych. Dzięki temu każdy obiekt stanie się energooszczędny. Chętnie rozwiejemy także Twoje wątpliwości związane z fotowoltaiką. Zarówno rolnicy, jak i pozostałe osoby mogą liczyć na naszą pomoc. Dofinansowanie na pompę ciepła, np. w nowych domach z 2024 roku w ramach programu Czyste Powietrze, to nawet 60% mniej poniesionych kosztów inwestycji. Inicjatywa umożliwia znaczną redukcję wydatków związanych z instalacją nowoczesnych systemów grzewczych, takich jak pompy ciepła bądź inne. Przekłada się to na mniejsze rachunki za energię oraz poprawę efektywności energetycznej budynku. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje i wybrać najlepszą opcję dla swojego domu bądź firmy.