Fotowoltaika to z każdym rokiem coraz większe zyski

Ceny prądu z każdym kolejnym rokiem wzrastają. Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, ceny prądu w marcu 2020 roku wzrosły o ponad 13% w stosunku do roku poprzedniego. Podobne dane są z poprzednich lat. Dzięki instalacji fotowoltaicznej wraz z upływem czasu oszczędności będą coraz większe i jeszcze bardziej dostrzegalne.

Słońce od zawsze było ważne dla rolników. Teraz może nabrać jeszcze większego znaczenia!

Obniżenie kosztów gospodarstwa nawet o kilka tysięcy w skali roku (oszczędności są uzależnione od wielkości gospodarstwa rolnego oraz specyfiki działalności)

sieradz, fotowoltaika, pompy ciepła, klimatyzacje, dofinansowanie, instalacja

W gospodarstwie rolnym na co dzień korzysta się z wielu maszyn energochłonnych. To sprawia, że prąd może stanowić nawet ok. 30% wszystkich kosztów ponoszonych przez rolnika. W gospodarstwach pojawiają się coraz nowocześniejsze maszyny, jednak im bardziej zaawansowana technologia, tym wyższe koszty za prąd. Instalacja fotowoltaiczna pozwala na stworzenie własnej elektrowni, która będzie producentem prądu na potrzeby gospodarstwa. Zarówno proces produkcji, jak też zużycie energii elektrycznej jest bezpłatne, dzięki czemu miesięczne koszty rolnika mogą się obniżyć nawet o 30%.

W gospodarstwie rolnym istnieją ogromne możliwości budowy własnej fotowoltaicznej elektrowni. Panele można zamontować zarówno na dachach budynków gospodarczych, jak również niewykorzystanych polach. Nadwyżki wyprodukowanego prądu możesz magazynować w sieci lub je odsprzedawać, dzięki czemu Twoja elektrownia również dla Ciebie zarabia.

Odliczenie od podatku rolnego w wysokości 25% kosztów inwestycji na instalację fotowoltaiczną. Możliwość rozliczania do 15 kolejnych lat

Przesyłając nam dane kontaktowe wyrażasz zgodę na przekazanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej (w szczególności na podany adres email lub numer telefonu) informacji handlowych zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204.)